Pierwszy utwór z wciąż niewydanej płyty, czyli „Leave the Door Open” jest dziś (5 lipca) na 6 pozycji listy Hot 100 Bilboardu, a w serwisie streamingowym Spotify dobija do pół miliarda odtworzeń.  

Amerykański soulowy superduet Silk Sonic, w którego skład wchodzi Bruno Mars i Anderson Paak, za swój debiutancki singiel już otrzymał nagrodę Best Group Award. Jednak „Leave the Door Open” jest dotychczas jedynym wydawnictwem grupy i wciąż nie wiadomo, kiedy ukaże się płyta An Evening with Silk Sonic. Album mają wydać dwie renomowane amerykańskie wytwórnie muzyczne: Atlantic oraz Aftermath. Ta pierwsza, głęboko zakorzeniona w brzmieniu jazzowo-soulowym, jest znana z takich artystów jak Aretha Franklin czy Ray Charles. Druga, obchodząca 25-rocznicę powstania, została założona przez Dr. Dre i stoi za wieloma przełomowymi nagraniami hip hopowymi.Poza singlem, duet wydał minutowe „Silk Sonic Intro”, z zapowiedzią grupy przez Bootsy’ego Collinsa, legendarnego funkowego basisty Jamesa Browna i Parliament-Funkadelic, który pojawia się gościnnie na albumie (zresztą, to on wymyślił nazwę Silk Sonic). Duet brzmieniem wraca do klimatów lat siedemdziesiątych, gdy królował soul, funk i disco, a słowo „Silk” odnosi się również do kostiumów przywdziewanych przez Marsa i Paaka. Estetyka i prostota teledysku nawiązują natomiast do amerykańskiego programu telewizyjnego „Soul Train”, działającego od 1971 do 2006 roku, a sławiącego muzykę R&B.

I choć właśnie mijają cztery miesiące od wydania debiutanckiego singla, artyści wciąż nie zapowiedzieli daty wydania następnego utworu, a może i całego albumu.  Anderson Paak zapowiedział ze sceny BET Awards, że dopóki „Leave the Door Open” znajduje się w Top 10 (amerykańskiej listy przebojów), będą wykonywać go „znowu i znowu”, zanim zdecydują ujawnić resztę nagranego materiału. Możliwe, że artyści czekają na odbudowanie branży muzycznej po pandemicznym kryzysie, by wesprzeć album występami koncertowymi, które dopiero powoli wracają do życia.

Muzyka, którą ma nam do zaoferowania Silk Sonic, niesie ze sobą fale pozytywnych dźwięków oraz świeżego, nowoczesnego podejścia do muzyki R&B. W erze, gdy muzyka elektroniczna zdominowała rynek, wielu artystów, takich jak Bruno Mars czy Anderson Paak, szuka inspiracji wśród klasycznych brzmień, podążając za autentycznością związaną z wykonywaniem muzyki za pomocą instrumentów, aniżeli komputerów.