Były wiceprezydent USA w administracji Billa Clintona Al Gore i gwiazda muzyki r'n'b Pharrell Williams poinformowali na Forum Ekonomicznym w Davos o planowanym na 18 czerwca 2015 roku koncercie Live Earth. Wydarzenie odbędzie się na wszystkich kontynentach ze scenami w Paryżu, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Pekinie, Sydney i Kapsztadzie. 24-godzinny show zakończy specjalny występ naukowców stacjonujących na Antarktydzie. Koncert zgromadzi ponad sto gwiazd i będzie transmitowany na cały świat. Poprzedni, który odbył się w 2007 r. oglądały dwa miliardy widzów. Koncert ma zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne zachodzące na Ziemi w perspektywie planowanej na grudzień w Paryżu konferencji ONZ.

Szefem artystycznym i kreatywnym wydarzenia został Pharrell Williams, producent, wokalista i raper, laureat siedmiu nagród Grammy, nominowany także do Oscara. Przy okazji poprzedniej edycji Live Earth Williams nagrał z Madonną singiel „Hey You", ze sprzedaży którego 25 centów od egzemplarza lub pobrania było przekazywane organizacji Alliance for Climate Protection.

Podczas poprzedniego koncertu Live Earth na dwunastu scenach ustawionych na sześciu kontynentach wystąpili m.in.: Genesis, Red Hot Chili Peppers, Metallica, Beastie Boys, Madonna z Foo Fighters, Dave Matthews Band, Bon Jovi, Smashing Pumpkins, Roger Waters i grupa The Police.

Live Earth Road to Paris 2015