Informację o końcu kariery duetu Daft Punk, tworzącego muzykę elektroniczną, potwierdził publicysta związany z artystami. Nie ujawnił on jednak szczegółów. 

Wcześniej zespół opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube pożegnalne nagranie zatytułowane "Epilog". W ośmiominutowym klipie ubrani w skórzane kurtki i charakterystyczne hełmy muzycy spacerują po pustyni, a następnie wysadzają się powietrze. Większość teledysku rozgrywa się w ciszy. Pod jego koniec słychać chór, śpiewający słowa "Hold on, if love is the answer, you're home" z utworu "Touch". W wideo pojawia się także plansza „1993-2021”, która związana jest z latami aktywności zespołu.

Duet Daft Punk, czyli Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo, poznali się w 1987 roku. Za początek działalności zespołu uważa się rok 1993. Za ich pierwszy sukces komercyjny uważa się singiel "Da Funk” z 1995 roku. Debiutancka płyta pod tytułem "Homework" ukazała się dwa lata później.

W 2013 roku artyści wydali singiel "Get Lucky" z gościnnym udziałem Pharrella Williamsa i Nile'a Rodgersa. Utwór ten był numerem 1. na iTunes w ponad 40 krajach.

Charakterystyczne dla muzyków z Daft Punk są hełmy. Przez lata artyści zdołali zachować dzięki nim anonimowość w świecie showbiznesu. Z zakrytymi twarzami, dłońmi, w strojach przypominających roboty, występowali publicznie od 1999 roku.