Wydarzenie uświetnił wykonaniem „Lonely” Justin Bieber, a założyciel i dyrektor generalny firmy, Daniel Ek, ogłosił kierunki rozwoju platformy. Coraz większą rolę będą grać ekskluzywne podcasty.

Zwraca uwagę seria „Renegades: Born in the USA”, zawierająca rozmowy wieloletnich przyjaciół, prezydenta Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena. Spotkali się po raz pierwszy w 2008 roku. Chociaż obaj mają bardzo różne pochodzenie i kariery, nawiązali przyjaźń.


 

Ich ośmioodcinkowa seria jest poświęcona kwestiom rasy, ojcostwa, małżeństwa i przyszłości Ameryki. Prezydent Barack Obama pyta na początku pierwszego odcinka: „Jak się tu dostaliśmy? Jak mogliśmy znaleźć drogę z powrotem do bardziej jednoczącej amerykańskiej historii? ”

Następnie wyjaśnia: „Ten temat zdominował wiele moich rozmów w zeszłym roku - z Michelle, z moimi córkami i przyjaciółmi. A jednym z przyjaciół był właśnie Bruce Springsteen. Na pozór Bruce i ja nie mamy ze sobą wiele wspólnego. Ale przez lata odkryliśmy, że mamy wspólną wrażliwość. O pracy, rodzinie i Ameryce. Na swój własny sposób Bruce i ja odbywaliśmy równoległe podróże, próbując zrozumieć ten kraj, który dał nam tak wiele. Próbuje spisać historie jego mieszkańców. Szukanie sposobu na połączenie naszych indywidualnych poszukiwań znaczenia, prawdy i wspólnoty z szerszą historią Ameryki ”.

Partnerami podcastów będą bracia Russo, reżyserzy najbardziej kasowego filmu wszech czasów - „Avengers: Koniec gry”.

Wspólnie z Warner Bros realizowany będzie podcast „Batman Unburied”.
Producentem wykonawczym nowej oryginalnej serii jest David S. Goyer („Mroczny rycerz powstaje”), zaś audiobiblioteka pokaże swoje możliwości dźwiękowe.

Z kolei podcast LEAP oparty na projekcie ARRAY's Law Enforcement Accountability Project, uruchomiony po śmierci George’a Floyda, zwróci uwagę na głośne przypadki brutalności policji wobec czarnoskórych, rozpatrywane z punktu widzenia funkcjonariuszy.