Później warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa, gdzie oprócz oglądania skansenu taboru kolejowego tylko w sobotę otwarte ma być wnętrze pociągu pancernego, które zwiedzać można w towarzystwie historycznej grupy rekonstruującej umundurowanie polskich żołnierzy września 1939.
Wiedzę o walkach podczas II wojny światowej poszerzymy w Muzeum Powstania Warszawskiego (otwarte aż do 3 w nocy), np. podczas trwającego od godz. 21 do 24 kina plenerowego, oraz w Muzeum Wojska Polskiego na wystawach „Wojsko II Rzeczypospolitej” czy „1. Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego na tle swoich poprzedników i następców”.
Działa tu też ekspozycja plenerowa ciężkiego sprzętu wojskowego, tu zobaczymy najnowszy nabytek muzeum – samolot AN-26. Do godz. 23 można oglądać kabinę samolotów Mig-29, Iskra oraz śmigłowca Mi-8, pokazy grup rekonstrukcyjnych i filmy o tematyce patriotyczno-obronnej. Do 21 dla dzieci pracownicy przygotowali gawędy historyczne związane z wielkimi bitwami żołnierzy polskich.
W Muzeum Historii Polski poznamy projekty na stałą siedzibę muzeum oraz stronę internetową MHP. A w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – stałe wystawy historyczne i przyrodnicze.
[ramka]Jak dojechać