Spotkała się tam z tak skrajną biedą, że postanowiła zrobić coś, żeby udowodnić, że słowa „przyjaźń” i „pomoc” nie są jedynie pustymi hasłami, a muzyka to uniwersalny język, który łączy ludzi dobrych serc.

Ideą tą zaraziła wiele osób, które razem z nią współtworzą Fundację Smiling Faces pomagającą dzieciom odnaleźć uśmiech. Dochód z koncertu zostanie przekazany na sierociniec w Batumi.

W Teatrze Roma na rzecz dzieci wystąpią: Aida, Robert Gawliński, Katarzyna Nosowska, Stanisław Soyka oraz CzessBand – warszawska kapela akustyczna powołana do życia przez muzyków Łąki Łan, która gra folk z różnych stron świata.

Na scenie pojawią się również artyści Teatru Roma: Damian Aleksander i Weronika Bochat, oraz Marcin Mroziński – nasz reprezentant w tegorocznym Konkursie Eurowizji. Wystąpią z dziecięcym zespołem z Batumi w repertuarze melodii z Zakaukazia. Zespół Tolia to trzynastoosobowa grupa utalentowanych dzieci, które od lat wygrywają festiwale muzyki folkowej w swoim kraju, jednak ze względu na brak środków nie mogą podróżować z występami, żeby pełnię swojego talentu pokazać na świecie. Przyjadą do Warszawy, żeby wspomóc zbiórkę dla najuboższych.

Koncert w reżyserii Marcina Cejrowskiego poprowadzą zakochani w Gruzji Marcin Meller i Katarzyna Pakosińska.

[i]Polscy artyści dzieciom z Gruzji, Teatr Roma, ul. Nowogrodzka 49, tel. 22 628 03 60, bilety: 75 – 120 zł, środa (2.06), godz. 20 [/i]