Młodzi działają na wzór amerykańskich i europejskich formacji. Wymieniają się ideami, składami, rolą lidera, każdy z nich komponuje i aranżuje. To jedyna dziś szansa na zaistnienie.

W cyklu koncertów „Młode nadzieje polskiego jazzu" w Jazz Club Rynek na Starówce wystąpi kwartet saksofonisty Jarka Bothura. Wygrał już konkursy podczas Jazz Juniors w Krakowie, Jazz nad Odrą we Wrocławiu i Tarnów International Jazz Contest. W ankiecie zauważyli go czytelnicy „Jazz Forum". Przez cztery pierwsze dni maja Tygmont będzie prezentował nowe zespoły.

Na pierwszy ogień pójdzie trio pianisty Rafała Rokickiego, absolwenta prestiżowego Berklee College of Music w Bostonie w 2008 r. Jego kompozycje łączą w sobie lirykę i melodyjność skandynawskiego jazzu z energią latynoskich rytmów i funku. Był laureatem konkursu „Ci, na których liczymy" organizowanego przez „Jazz Forum" w Tygmoncie. Natomiast pianista Łukasz Ojdana został wyróżniony w tegorocznej edycji. Jego trio ciekawie zaprezentowało się podczas koncertu finałowego. Na perkusji gra w nim Karol Domański, a na kontrabasie Maciej Matysiak.

Kontrabasista Wojciech Pulcyn to w tym towarzystwie muzyk już utytułowany, niemniej ciągle młody wiekiem i duchem. Do nowego tria zaprosił cenionego trębacza Jerzego Małka. Formacja ta obiecuje jazz na najwyższym poziomie.

Jarek Bothur Quartet, Jazz Club Rynek, SDK, Warszawa, Rynek Starego Miasta 2, wstęp wolny, sobota (30.04), godz. 19, Rafał Rokicki Trio, Wojtek Pulcyn Trio, Ojdana/Matysiak/Domański, Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8, wstęp wolny, niedziela (1.05) – środa (4.05), godz. 21.