Czy trzeba lecieć do Lizbony czy Porto by rozkoszować się nostalgiczną muzyką i innymi urokami tego kraju? Nie, jeśli od 30 maja do 4 czerwca będziemy gośćmi Tygodnia Portugalskiego „Smaki Portugalii” w Hotelu InterContinental Warszawa.

Po sukcesie pierwszej edycji imprezy rok temu, Polsko–Portugalska Izba Gospodarcza oraz hotel InterContinental Warszawa ponownie organizują największą promocję Portugalii w Polsce. Goście Tygodnia Portugalskiego będą mieli okazję skosztowania tradycyjnych kulinariów portugalskich słynących z bogactwa smaków.

W każdy wieczór od godz. 19:00 zaprezentuje się inny region Portugalii. Początek będzie należał do położonej na północy prowincji Tras-os-Montes, a zakończy słynna z pięknych plaż i eleganckich hoteli Algarve i wyspy: Madera oraz Azory. Każdy z tych regionów ma swoje charakterystyczne potrawy, które zostaną przyrządzone w Warszawie pod czujnym okiem doświadczonego szefa kuchni Gila Martinsa.

Ale rozkosze podniebienia nie zostałyby w pamięci długo gdyby nie doznania estetyczne i kulturalne. Tych dostarczy Lina Rodrigues, wykonawczyni pieśni fado, która po raz drugi będzie gościła w Polsce. Jak powiedział Tiago Costa, sekretarz generalny Polsko–Portugalskiej Izby Gospodarczej (PPCC): - zbieżność nazwiska artystki z portugalska legendą fado Amalią Rodrigues jest przypadkowe. Ale Lina wykonywała partie młodej śpiewaczki w musicalu „Amalia” opartym na historii jej życia.

Lina Rodrigues należy do wschodzących gwiazd fado, ma wyjątkowy, charakterystyczny i silny głos, potrafi skupić uwagę publiczności już od pierwszej piosenki. Swą karierę zaczęła w wieku dziesięciu lat. Teraz jest gwiazdą najważniejszego klubu w Lizbonie Casa de Fado. Co ciekawe, pierwszy zagraniczny koncert miała przed laty w Warszawie.

Drugim zespołem, który przybliży nam kulturę swego kraju podczas Tygodnia Portugalskiego „Smaki Portugalii” będzie Zespół Muzyczny Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Porto TAFEP. Zespół zyskał sławę w całej Portugalii różnorodnym repertuarem i profesjonalnym poziomem występów. Swoją drogą należy się uznanie dla akademików z Porto za umiejętności muzyczne. W Polsce żadna uczelnia ekonomiczna nie może poszczycić się własnym zespołem tego rodzaju. Grupa wykonuje tradycyjny repertuar, a także klasyczne utwory portugalskich kompozytorów.

- Ważnym osiągnięciem Polsko–Portugalskiej Izby Gospodarczej jest nie tylko zapraszanie portugalskich artystów do Polski, ale także wspieranie wyjazdów polskich twórców i wykonawców do Portugalii - podkreślił wiceprzewodniczący PPCC Antonio Castro.

Więcej informacji na stronie: www.flavoursofportugal.pl, rezerwacje: gourmet@ihg.com

 

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ