Projekt miał premierę w Brukseli na wystawie „The Power of Fantasy. Modern and Contemporary Art from Poland" w Pałacu Sztuk Pięknych Bozar. Po zakończeniu pokazu polskiej współczesnej sztuki, Mediateka została przeniesiona do Krakowa. Tak powstała w Muzeum Narodowym nowa przestrzeń, w której widzowie mogą przeglądać katalogi, uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach.
Projektant we współpracy z firmą Pfleiderer stworzył system minimalistycznych wielofunkcyjnych mebli, czy raczej prostych brył, różniących się formatem. Mogą pełnić rolę półki, pulpitu, czy siedziska. Pozwalają na bardzo łatwą zmianę aranżacji przestrzeni. Ich nowoczesna abstrakcyjna forma zachęca do konfrontacji z kolekcją historycznych mebli w Galerii Rzemiosł Artystycznych.
Tomek Rygalik należy do najciekawszych projektantów młodego pokolenia. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej i wzornictwo przemysłowe w Pratt Institute w Nowym Jorku. Studia podyplomowe ukończył w prestiżowym Royal College of Art w Londynie. W Polsce prowadzi własne studio i wykłada design management na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego projekty są pokazywane i nagradzane na międzynarodowych wystawach w wielu krajach.
Dzięki niemu Polska kojarzy się z dobrym designem. Powierzono mu także stworzenie zestawu innych mebli na polską prezydencję, wykorzystywanych podczas spotkań, sympozjów i konferencji, m.in. na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, na Targach Poznańskich, czy w siedzibie Rady UE w Brukseli. Jego meble pełnią rolę wizerunkową i użytkową.
- Kiedy zostałem designerem prezydencji, uznałem, że zaprojektowane przeze mnie meble muszą kojarzyć się z Polską. Postawiłem na tradycyjnie wykorzystywane w naszym kraju materiały - drewno bukowe i wełnę, połączone z nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnymi technologiami.