Te słowa stały się mottem książki „1000 lat wkurzania Francuzów" Stephena Clarke'a, która właśnie ma premierę na polskim rynku.

Clarke obala w niej powszechne przekonania i mity, na których ufundowana została tożsamość narodowa oraz opisuje tysiąc lat skomplikowanych i trudnych stosunków potężnych sąsiadów, których dzieli dwadzieścia mil kanału La Manche i wiele nierozwiązanych spraw.

"1000 lat wkurzania Francuzów" na Empik.rp.pl

Skąd wziął się pomysł na książki o Paryżu, Francji i Francuzach?

Mieszkam tutaj. Poza tym Paryż sam w sobie jest miejscem inspirującym. Całe to życie Paryżan kryje w sobie przeróżne historie, więc chciałem je w jakiś sposób wyrazić, zaprezentować czytelnikom. Tak jest ze wszystkimi moimi książkami. Francuzi są tak francuscy, że zawsze można powiedzieć o nich coś ciekawego.

Czytaj więcej na Empik.rp.pl

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy jedną książkę „1000 lat wkurzania Francuzów" Stephena Clarke'a.

Aby wygrać książkę, wyślij we wtorek (18 września) esemes o treści "ZW.01.imię nazwisko + adres do wysyłki" na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł). Wygra pierwszy esemes nadesłany na dany kod w godz. 10-13 w dniu 18 września. Nagrodę prześlemy pocztą.