Duncan Laurence wykonał w Tel Awiwie piosenkę "Arcade" i choć po głosowaniu jurorów zajmował drugą pozycję, to widzowie uznali jego utwór za najlepszy. Holender uzbierał łącznie 492 punktu - 231 od jury oraz 261 z głosowania telewidzów. Drugiego Włocha pokonał o 27 punktów. Trzecie miejsce zajęła Rosja z 369 punktami.

Laurence zakończył 44-letni okres oczekiwania w Holandii na piąte zwycięstwo w konkursie Eurowizji. Ostatnim zwycięzcą z tego kraju była w 1974 roku grupa Teach-In.

Kim jest nowy zwycięzca Eurowizji? Duncan Laurence może pochwalić się wykształceniem muzycznym. Wokalista skończył Akademię Rockową w Tillburgu. Swoją muzykę tworzył głównie w Londynie i Sztokholmie - pisze Onet.

Holender ma za sobą występy w piątej edycji show "The Voice of Holland" w 2014 roku. Nie udało mu się jednak zwyciężyć programu. - Szukałem ujmujących historii, które poruszą ludzi, z mojego lub z czyjegoś życia. Zainspirowałem się historią ukochanej osoby, która odeszła w młodym wieku. "Arcade" to opowieść o poszukiwaniu miłości życia. To nadzieja na, czasami, nieosiągalne - mówił o swojej piosence Laurence.

Reprezentujący Polskę zespół Tulia w tegorocznej Eurowizji odpadł w półfinale.

Pierwsza dziesiątka po głosowaniu jurorów oraz widzów

1. Holandia
2. Włochy
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Norwegia
6. Szwecja
7. Azerbejdżan
8. Macedonia Północna
9. Australia
10. Islandia