Open'er Festival jest jednym z 10 najlepszych dużych festiwali w Europie (Shortlisted for Best Major Festival). Dwie pozostałe nominacje zostały przyznane przez EFA: Alter Art może zostać europejskim promotorem roku, a Open'er walczy o wyróżnienie w kategorii Health &Safety Innovation.

Po raz kolejny Open'er znalazł się w gronie festiwali jako jeden z nominowanych do nagrody dla Najlepszego Dużego Festiwalu (Best Major Festival). - Cieszymy się tym bardziej, że stało się to dzięki głosom publiczności. Za każdy głos bardzo dziękujemy! - oglosił organizator festiwalu.

Wśród imprez nominowanych w tym roku do European Festival Awards znalazły się również Przystanek Woodstock i Tauron Nowa Muzyka. Nominacje wyłonili w głosowaniu internauci spośród zgłoszonych do konkursu 360 festiwali z 34 krajów.

Przystanek Woodstok, podobnie jak Open'er znalazł się wśród 10 najlepszych imprez z całej Europy w kategorii "duży festiwal". Przystanek Woodstock ma szansę na nagrodę również w kategorii "festiwale najbardziej lubiane przez artystów".

Tauron Nowa Muzyka walczy o tytuł najlepszego małego festiwalu.

Open'er znalazł się w elitarnym gronie trzech festiwali, nominowanych w nowej kategorii Health &Safety Innovation Award. Jury EFA doceniło „dobre praktyki festiwalu w dziedzinie bezpieczeństwa". Komisja wyróżniła także całą firmę Alter Art, nominując ją do tytułu Promotora Roku obok prestiżowego festiwalu Primavera Sound w Barcelonie czy doświadczonej niemieckiej agencji Marek Lieberberg Konzertagenteur. Dziękujemy za głosy widzów i wyrazy uznania jury. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną wybrani przez organizatorów plebiscytu na gali w Groningen w Holandii 15 stycznia.

Open'er Festival zdobył tytuł Best Major Festival dwukrotnie: w 2009 r. i 2010 r. W tym samym roku przyznano mu także nagrodę Yourope Green'n'Clean (obecnie Green Operations Award), wyróżniającą festiwale wprowadzające rozwiązania przyjazne środowisku.

- Pierwszymi artystami Open'era 2014 na dzień dzisiejszy są The Black Keys i Pusha T. Więcej festiwalowych ogłoszeń - wkrótce - zapowiada organizator.