Koncerty dla zaszczepionych fanów już od 4 czerwca

Zgodnie z rozporządzeniem ws. ograniczeń opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw, od 4 czerwca 2021 r. na otwartym powietrzu koncerty i widowiska cyrkowe w plenerze będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, jednak nie więcej niż połowy miejsc. A gdy brak jest wyznaczonych miejsc – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób. Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

Publikacja: 26.05.2021 09:35

Koncerty dla zaszczepionych fanów już od 4 czerwca

Foto: shutterstock

Ważne jest to, że do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Tych zaś mogą być tysiące.

Koncerty będą mogły być organizowane także w pomieszczeniach pod warunkiem udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, jednak nie więcej niż połowy miejsc. Gdy brak jest wyznaczonych miejsc – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zapewnienia, aby w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 jego powierzchni. Premiowane będą więc hale koncertowe.

Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

W rozporządzeniu zapisano też możliwość organizowania przez biblioteki spotkań i wydarzeń z udziałem nie więcej niż 15 osób, przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami. W tym przypadku uczestnicy również muszą mieć zakryte usta i nos, nie mogą spożywać napojów lub posiłków.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Kultura
„Drogi do Jerozolimy”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne