Były prezydent Polski Lech Wałęsa napisał list do zespołu The Rolling Stones i ich lidera Micka Jaggera. Przed wczorajszym koncertem legendarnej grupy laureat pokojowej Nagrody Nobla zwrócił uwagę zespołu na "złe rzeczy, które dzieją się teraz w Polsce".

Czytaj także: Lech Wałęsa napisał list do Micka Jaggera i The Rolling Stones

Apel byłego prezydenta dotarł do członków zespołu. - Jestem za stary, żeby być sędzia - powiedział Mick Jagger po polsku, podczas koncertu The Rolling Stones na PGE Narodowym w Warszawie.

O słowach wokalisty zespołu piszą światowe media. "Mick Jagger dołączył do chóru krytyków, którzy twierdzą, że zmiany w sądownictwie są sprzeczne z demokratycznymi standardami" - opisuje agencja Reutera.

"Legendarny frontman The Rolling Stones poruszył na koncercie w Warszawie kontrowersyjne reformy sądownictwa po apelu antykomunistycznej ikony wolności Lecha Wałęsy do wsparcia "obrony wolności" - pisze AFP.

"Mick Jagger nawiązał do kontrowersyjnego remontu systemu sądownictwa w Polsce podczas koncertu Rolling Stones" - przekazuje "The New York Times".

"Mick Jagger odpowiedział na prośbę Wałęsy w niedzielę. (...) To wyraźna aluzja do reformy sądownictwa promowanej przez konserwatywno-narodową partię rządzącą PiS" - pisze "Die Welt"