Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Jadwiga Emilewicz zamieściła na Twitterze list, który wysłała do szefa Rady Mediów Narodowych. Zwróciła w nim uwagę Krzysztofowi Czabańskiemu, że „mało jest w naszym kraju wydarzeń kulturowych, które stanowią tak ważne i symboliczne doświadczenie międzypokoleniowe” jak Lista Przebojów Trójki.

„Wczorajsza decyzja o usunięciu z Listy Przebojów piosenki Kazika pt. Twój ból jest lepszy niż mój słusznie wywołała oburzenie słuchaczy i artystów. Ostatni raz tego typu ingerencji, w coś co nigdy nie może być przedmiotem cenzury, dokonano w 1984 r. Miałam wtedy jedenaście lat i doskonale pamiętam samotne werble z To tylko tango Maanam w miejscu ocenzurowanych przez ówczesne władze utworów zespołu” - napisała wicepremier.

Polityk Porozumienia zauważyła, że „W polskiej historii kultura od zawsze była ważnym barometrem nastrojów społecznych”. „Artystyczna wolność nigdy nie powinna być w żaden sposób skrępowana, nawet kiedy twórca ma inne zdanie i inaczej postrzega rzeczywistość” - dodała.

„Liczę, że Rada Mediów Narodowych podejmie szybkie i zdecydowane kroki w sprawie wyjaśnienia incydentu oraz powrotu piosenki na fale radiowej Trójki” - zaapelowała do Czabańskiego Emilewicz.

W reakcji na decyzję redaktora naczelnego Trójki Tomasza Kowalczewskiego wymówienie złożył prowadzący audycję od 38 lat Marek Niedźwiecki.