Cimoszewicz w TVN24 przyznał, że kampania Magdaleny Ogórek go rozczarowała, bo spodziewał się, iż będzie ona głosem "pokolenia, które ma nieco inne problemy niż starsi ludzie". - Niestety, niczego nie usłyszałem - dodał zaznaczając, że niskie poparcie dla kandydatki SLD na prezydenta świadczy o tym, iż "nikt jej nie kupuje".

Były polityk SLD krytycznie ocenił również Bronisława Komorowskiego, którego poparł przed I turą wyborów z 2010 roku. Choć, zdaniem Cimoszewicza, Komorowski jest "jedynym poważnym kandydatem", to nie przekonuje do oddania na niego głosu. - Mówiąc o swoich największych osiągnięciach stwierdził, że odbył więcej podróży zagranicznych niż Aleksander Kwaśniewski. Było to potwierdzenie, że wielkich osiągnięć w tej kadencji nie było - zauważył Cimoszewicz.

Pawła Kukiza, który niespodziewanie znalazł się w sondażach na trzecim miejscu - za Komorowskim i kandydatem PiS Andrzejem Dudą, Cimoszewicz nazywa "ignorantem", który "zbiera głosy zbuntowanych, ale także takich takich samych ignorantów". Według byłego premiera projekt wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, który forsuje Kukiz, jest "nieporozumieniem", a sam Kukiz "nie ma pojęcia o funkcjonowaniu państwa".

- Kampania (wyborcza) była miałka, to prawie obraźliwe, biorąc pod uwagę w jakiej sprawie mamy podejmować decyzję - podsumował Cimoszewicz dodając, że w I turze wyborów prezydenckich odda głos, ale nie poprze żadnego z kandydatów.