Gowin wypowiedział się na temat Beaty Szydło jako prawdopodobnej premier nowego rządu. - Szydło to osoba, która daje gwarancję bardzo dobrej współpracy z Jarosławem Kaczyńskim. Byłem ministrem i wiem, że premier nie może być sterowany z tylnego siedzenia - powiedział.

- Prezes jest patronem politycznym podwójnego zwycięstwa. Każda próba pomniejszenia znaczenia politycznego Jarosława Kaczyńskiego byłaby nieracjonalna - dodał Gowin.

Zdaniem polityka Zjednoczonej Prawicy nowy rząd powinien w pierwszej kolejności zająć się ratowaniem polskiego górnictwa, które w czasach panowana PO zostało doprowadzone do "kompletnej zapaści". - Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby wpompowywać kolejne miliardy w niezrestrukturyzowane kopalnie - tłumaczy.

Gowin wypowiedział się również w sprawie przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. - Zobaczymy, na co stać polskie państwo i co jest racjonalne do zrobienia. Być może część reform PiS trzeba będzie rozłożyć w czasie - mówi.

Mówiąc o współpracy z opozycją Gowin powiedział, że będą prowadzone rozmowy w tej sprawie. - Wyjdziemy z propozycją uczciwej współpracy z opozycją. Wprowadzimy pakiet demokratyzacyjny. W tej kadencji opozycja będzie traktowana lepiej niż w poprzedniej - zapowiada.

Cała rozmowa na stronie RMF24.pl