Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Moniką Olejnik próbował nie spekulować na temat składu przyszłego rządu, ale dziennikarka wciągnęła go w dyskusję pytaniem o kandydata na ministra spraw zagranicznych. – Kazimierz Ujazdowski? – zapytała. – To poważny kandydat na to stanowisko, ale to jest moje stanowisko. Kandydata wskaże kandydata na premiera. Taka jest kolejność rzeczy – mówił Czarnecki.

Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy kandydatem PiS na premiera będzie Beata Szydło. – Czekamy na oficjalne wyniki. Kandydata wskaże zwycięska partia, to stanie się w ciągu kilku dni – unikał odpowiedzi na pytania Moniki Olejnik.

Gowin w MON? Czarnecki: „A on chce? Jego interesują sprawy gospodarcze”

Dziennikarka zapytała też o plany dotyczące MON, które Beata Szydło chce oddać Jarosławowi Gowinowi. – A on tego chce? – odpowiedział pytaniem Czarnecki, który przyznał, że choć chciałby, aby Gowin powinien być w rządzie, to sądzi, że „interesują go sprawy gospodarcze”. – Czyli Gowin na gospodarkę – stwierdziła Monika Olejnik.

W ten sposób na stanowisko szefa MON wrócić może Antoni Macierewicz, którego Czarnecki komplementował w Radiu Zet. – Ja bym powiedział, że Antoni Macierewicz jest dobrze przygotowany na to stanowisko. Sprawy personalne są pasjonujące, a pani mnie umiejętnie podeszła i wciągnęła w te dywagacje – mówił Czarnecki.


Więcej na stronie Radia Zet