Reklama
Rozwiń

Apel byłych prezydentów: Nie ma polskiej wersji praworządności

Europejski budżet, na który czeka cała Europa nie może stać się zakładnikiem partyjnych czy wręcz wewnątrzpartyjnych rozgrywek o władzę na polskiej prawicy - przekonują w swoim apelu byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Aktualizacja: 08.12.2020 04:35 Publikacja: 07.12.2020 21:59

Apel byłych prezydentów: Nie ma polskiej wersji praworządności

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

W związku z zapowiedzią złożenia przez polski rząd weta w sprawie unijnego budżetu, byli prezydenci wydali oświadczenie, w którym apelują o "zaprzestania szantażowania pozostałych państw Unii Europejskiej groźbą weta wobec unijnego budżetu, wcześniej przyjętego i ogłoszonego jako olbrzymi sukces polskiego rządu".

Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski przekonują, że "polskie  weto byłoby decyzją zrozumiałą i znalazłoby nasze poparcie, gdyby europejski budżet był dla Polski niekorzystny lub niesprawiedliwy".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie
Kraj
„Dwie wieże” jeszcze w grze, choć już bez prokurator Ewy Wrzosek