List, podpisany przez matki obecnych i byłych pacjentów CZD trafił do rąk prof.  Alicji Chybickiej, posłanki PO i szefowej wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei, która ma przekazać list prezesowi PiS.

- Mam nadzieję, że prezes, który ma bardzo dobre serce, zgodzi się pomóc tym dzieciom. Bo w tej chwili nie jest już ważne, kto zawinił. Trzeba szybko coś zrobić, bo oni czekają na pomoc - mówi Chybicka TVN24.

Klinika, którą kieruje,może przyjąć część dzieci wypisanych z CZD z powodu strajku pielęgniarek. Prof. Chybicka uważa, że jest to również dramat rodziców, którzy walczą o życie swoich dzieci i nie wyobraża sobie, by można było odmówić im pomocy.

Klinika Przylądek Nadziei ma dziesięciołóżkowy oddział, na który może przyjąć pacjentów odesłanych z CZD, ale i tu mogą wystąpić problemy z personelem medycznym. 

Strajk pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i jak dotąd nie widać jego końca. Na dzisiejsze popołudnie planowana jest następna tura rozmów.

O pilne działania rządu w celu poprawy warunków pracy pielęgniarek zaapelowała dziś Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.