Śledź z nami na bieżąco szczyt NATO na rp.pl

7 lipca wokół Stadionu Narodowego stanie płot wyznaczający tzw. strefę zero, z połączonych łańcuchami barierek metalowych i betonowych. Na kilka dni przed szczytem z centrum miasta zostaną usunięte uliczne kosze na śmieci, ławki i 12 stacji rowerów Veturilo. Podobne obostrzenia pojawią się wokół wybranych hoteli.

8-9 lipca wyłączone z ruchu będą: Aleje Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona), most Poniatowskiego, a wokół Stadionu Narodowego: rondo Waszyngtona, al. Waszyngtona do Saskiej, al. Zieleniecka, Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (od ul. Zwycięzców na Saskiej Kępie do mostu Świętokrzyskiego). W Śródmieściu dodatkowo: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Królewska i Grzybowska do ul. Towarowej. Podczas przejazdów kolumn z VIP-ami na lotnisko można się spodziewać wyłączania z ruchu al. Żwirki i Wigury i Raszyńska, a także ulic poprzecznych. Normalnie ma kursować pierwsza linia metra, składy na drugiej linii nie będą się zatrzymywały na stacji Stadion Narodowy. Tak jak pociągi na pobliskiej stacji kolejowej Warszawa Stadion.

 (Kliknij na mapę, aby ją powiększyć)

Zobacz utrudnienia w ruchu:

Śródmieście - mapa

Ochota - mapa

Wola - mapa

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Praga Południe - mapa

Stare Miasto - mapa

Szczegółowe wyłączenia ruchu pojazdów:

od 7 lipca godz. 9.00 do 9 lipca godz. 18:

· ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego,

· ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego,

· al. Zieleniecka,

· ul. Zamoyskiego - na odcinku od ul. Targowej do ul. Sokolej,

· rondo J. Waszyngtona,

· al. J. Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda J. Waszyngtona,

· ul. Grzybowska od ul. Towarowej do ul. Królewskiej.

od 8 lipca godz. 8 do 9 lipca godz. 20:

· Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego,

· most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego,

· ul. Nowy Świat,

· ul. Krakowskie Przedmieście,

· ul. Miodowa - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście o ul. Senatorskiej,

· ul. Królewska - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej.

Ponadto wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego; na Ochocie w Alejach Jerozolimskich, na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury; na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II; w Śródmieściu m.in. w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Senatorskiej, Emilii Plater, M. Konopnickiej, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Kruczej, Królewskiej.

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami:

W kierunkach wschód – zachód:

- Grochowska – Targowa – al. Solidarności (most Śląsko-Dąbrowski),

- al. J. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej,

- Targowa – ks. J. Kłopotowskiego (powrót: S. Okrzei) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka – L. Kruczkowskiego – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie.

W kierunkach południe – północ:

- Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,

- Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie, - al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.

Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej, po obu stronach Wisły.

Pełna, zbiorcza informacja dostępna będzie także na stronie miasta: www.um.warszawa.pl oraz w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl, tel. 19115 oraz bezpłatna mobilna aplikacja).