Oświadczenie REM dotyczy wpisu, jaki była kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek zamieścił kilka dni temu na TT, a który wywołał burzę wśród komentatorów.

Wpis Magdaleny Ogórek wywołał lawinę komentarzy,wypowiedziało się na jego temat Forum Żydów Polskich, zaś sam Marek Borowski "podziękował" publicystce, bo, jak napisał, "tylu tysięcy wyrazów sympatii!".

Wypowiedzią Magdaleny Ogórek zajęła się również Rada Etyki mediów. W komunikacie przesłanym mediom czytamy m.in.

"Magdalena Ogórek, która prowadzi program w TVP Info, złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw, dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia, wytykając senatorowi Markowi Borowskiemu, w utrzymanym w antysemickiej retoryce wpisie na forum społecznościowym rzekomą zmianę nazwiska na polsko brzmiące" - czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreśla REM, naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Ogórek "nastąpiło nie w jej programie, nie w telewizji, lecz na Twitterze, ale red. ogórek funkcjonuje w obiegu publicznym jako prowadząca program w TVP Ingo - i jej wypowiedź w medium społecznościowym, obficie komentowana przez internautów, musiała - zdaniem REM - zostać odebrana jako pogląd dopuszczalny w TVP" -  pisze w imieniu Prezydium REM jego przewodniczący Ryszard Bańkowicz.