Portal zbadał, które stacje radiowe są najchętniej słuchane przez odbiorców w szerokiej grupie wiekowej 15-75 lat.

Od grudnia 2020 do lutego 2021 na czele rankingu jest RMF FM, które ze słuchalnością bliską 30 proc. (29,49 proc. co oznacza wzrost o 3,4 proc. rok do roku) wyprzedza Radio ZET (12,48 proc. - 2,1 proc.) i Radio Eskę (7,06 proc. - 8,9 proc.).

Najwięcej jeśli chodzi o wzrost dynamiki słuchalności zyskało Radio Muzo.fm Cyfrowego Polsatu - jego udział wzrósł z 0,35 do 0,59 proc., czyli o 66,8 proc.

Najwięcej straciła Trójka. Z 4. miejsca zajmowanego rok temu, spadła na
13. co oznacza spadek słuchalności rok do roku o 65,6 proc. - z 5,63 do 1,94 proc. Oznacza to stratę dwóch trzecich słuchaczy  i  najniższy wynik Trójki w historii badań.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska kwestionuje rzetelność powyższego badania, zarzucając, że odpowiadająca za nie spółka Komitet Badań Radiowych jest kontrolowana przez prywatnych nadawców, a w badaniu przeszacowano wyniki słuchalności w dużych miastach (w tym badaniu Trójka spadła z 5. na 14. miejsce).

Masowy odpływ słuchaczy kultowej niegdyś stacji rozpoczął się wiosną ubiegłego roku, gdy ówczesne szefostwo stacji wpłynęło na układ piosenek na Liście Przebojów Marka Niedźwieckiego. Wygrywała ją antyPiS-owska w wymowie piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój".

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Szefem Trójki był wówczas Mariusz Kowalewski, który nakazał zdjąć wynik listy ze stron internetowych i zarzucił fałszerstwo autorowi i twórcy audycji, Markowi Niedźwieckiemu.

W konsekwencji Niedźwiecki odszedł z Trójki, a wraz z nim wieloletni pracownicy stacji, m.in. Piotr Baron, Marcin Łukawski, Piotr Metz czy Piotr Kaczkowski. Szefostwo Trójki nie zgodziło się na przeproszenie Marka Niedźwieckiego, sprawa trafiła do sądu.