Aleksander Żyzny pracował w Polskim Radiu w latach 1976-2012. Najbardziej znany był z prowadzenia serwisów informacyjnych Radio Kierowców w Jedynce.

„W TVP był współautorem programów Magazyn Motoryzacyjny Studia 2, Puchar Studia 8, Auto Moto Fan Klub, Automania, Auto Mix. W latach 1986-1987 pomysłodawca i współorganizator rajdów ekonomii pod nazwą Długodystansowa Jazda Oszczędnościowa” - pisze o zmarłym dziennikarzu  Auto Klub Dziennikarzy Polskich, którego Żyzny był prezesem od 2002 roku.

„Aleksander Żyzny położył wielkie zasługi dla bezpieczeństwa i kultury ruchu drogowego, był ofiarnym popularyzatorem zagadnień motoryzacyjnych i działaczem sportu samochodowego” - wspomina Auto Klub Dziennikarzy Polskich, podkreślając, że „Olek nie tylko był znakomitym dziennikarzem, wspaniałym kolegą i przyjacielem, był dobrym i uczciwym człowiekiem i takim będziemy go pamiętać”.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” w 2014 roku Żyzny zwracał uwagę na „zachowania świadczące o lekceważeniu przepisów, może wręcz o przekonaniu, że jest się kimś lepszym od innych prowadzących”. - A przecież na publicznej drodze ma prawo znaleźć się każdy, kto może się wylegitymować prawem jazdy - niezależnie od tego, czy jest świeżo upieczonym kierowcą, czy wsiadł do samochodu po pięciu latach przerwy, czy jeździ niezmiennie od wielu lat - podkreślał.