Agenci z Delegatury CBA w Warszawie w jednym z śledztw dotyczących nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji zatrzymali 3 osoby: biznesmena  Macieja M - jednego ze najbardziej znanych kupców roszczeń dekretowych do atrakcyjnych gruntów w stolicy, jego żonę Elżbietę oraz znanego warszawskiego adwokata Andrzeja M.     

Dziś rano dokonano przeszukania rezydencji biznesmena w Konstancinie oraz mieszkania adwokata w Warszawie.

Czytaj także:

Patryk Jaki: Zrobiłbym to inaczej od premiera Morawieckiego

Zatrzymane osoby miały działać w procesie przejęcia i wyłudzenia kamienicy i działki przy ul. Pięknej 15 w Warszawie. Wartość nieruchomości to ponad 38 mln złotych. Obecnie w tym miejscu znajdują się luksusowe apartamenty.

Troje zatrzymanych zostanie przewiezionych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie (Wydział ds. Wojskowych przy ul. Nowowiejskiej) która nadzoruje to śledztwo, tam usłyszą zarzuty.

Jak informuje CBA, zatrzymani dziś mężczyźni – kupiec roszczeń i adwokat – byli wśród ośmiu osób zatrzymanych  przez CBA 11 maja ub.r. i potem decyzją sądu aresztowanych  w związku z tzw. dziką reprywatyzacją nieruchomości w centrum stolicy, w tym działki Warszawie przy Placu Defilad, w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki (dawny adres to ul. Sienna 29), przy ul. Twardej 8 i 10 oraz przy ul. Królewskiej 39. 

Lista zatrzymanych osób w sprawie reprywatyzacji nie jest zamknięta. Śledczy pracują nad zgromadzonym materiałem dowodowym.