Komenda Powiatowa Policji w Pile ustaliła ich tożsamość. Teraz sąd zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

Zachowanie dziewczyn, które kładły się na jezdni jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Pile zarejestrowali mieszkańcy.

Te nagrania trafiły do internetu, a sprawą zajęła się lokalna policja. Na podstawie  nagrań - oraz dzięki zebranym przez siebie materiałom - pilscy policjanci ustalili tożsamość dziewcząt.

Okazało się, że opublikowany w sieci film, nie był tylko jednorazowym incydentem w wykonaniu grupy nastolatek.

Według policji siedem dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat zachowywało się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji.

Używały one słów wulgarnych i obraźliwych w stosunku do przypadkowych osób, pluły na przechodniów, spożywały alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonać kradzieży.

- Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty – poinformował sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik policji w Pile.

Teraz cała siódemka za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

Może on udzielić nastolatkom upomnienia, ustanowić nadzór kuratora nad dziewczynami, czy nawet orzec umieszczenie ich w zakładzie poprawczym.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ