Śmierć polskiego dyplomaty

Wśród Polaków, którzy zginęli w Etiopii, jest pracownik MSZ – poinformował resort dyplomacji.

Publikacja: 11.03.2019 18:33

Śmierć polskiego dyplomaty

Foto: AFP

Boeing 737 Max-8 należący do Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę tuż po starcie. Maszyna spadła w okolicach miasta Bishoftu w środkowej Etiopii. Nie przeżył żaden ze 149 pasażerów i ośmiu członków załogi znajdujących się na pokładzie.

O tym, że na liście ofiar jest dwóch Polaków, było wiadomo od niedzieli. W poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara poinformowała, że jedną z nich jest pracownik resortu dyplomacji. – Jest to tym większy dla nas ból, że pożegnaliśmy naszego wieloletniego kolegę, który zginął śmiercią tragiczną w czasie wykonywania obowiązków służbowych – powiedziała Suwara. Zdaniem TVP Info mężczyzna był pracownikiem polskiej ambasady w Kairze.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Materiał Promocyjny
Szukasz studiów z przyszłością? Ten kierunek nie traci na znaczeniu
Kraj
Ruszyło śledztwo w sprawie Centrum Niemieckiego
Materiał Partnera
Dzień Zwycięstwa według Rosji
Kraj
Najważniejsze europejskie think tanki przyjadą do Polski
Kraj
W ukraińskich Puźnikach odnaleziono szczątki polskich ofiar UPA