Adwokaci spółki Amica SA z Wronek domagali się dla dziennikarki kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywny i nawiązki. Chcieli również zakazu wykonywania zawodu dziennikarza na pięć lat, a nawet pracy w podmiotach prowadzących działalność wydawniczą.

Anna Wilk opisywała w lokalnych mediach praktyki, jakich – zdaniem świadków – miał się dopuszczać jeden z szefów wydziału w Amice. Publikacje pojawiły się w związku z samobójczą śmiercią jednej z pracownic, która miała zostać zaszczuta przez przełożonego.

Dziennikarka w 2017 roku w artykule "„Tylko, że muszę Ci zadawać trudne pytania o Amice…" pisała: "No fakt w otoczeniu Amici bandziorów nie brak".

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto uznał dziennikarkę winną pomówienia i nakazał jej opublikowanie przeprosin, wpłatę 5 tys. zł na wskazany cel, ponad 2 tys. zł grzywny. Dodatkowo wydał 3-letni zakaz wykonywania zawodu dziennikarza oraz 3-letni zakaz działalności związanej z mediami czy wydawnictwami. 

W uzasadnieniu wyjaśniono, że kobieta była już wcześniej skazywana za podobne czyny.

Wilk w rozmowie z serwisem "Press" powiedziała, że będzie wykonywała swój zawód, dopóki wyrok się nie uprawomocni. - Będziemy składać apelację w oparciu o nieprzeprowadzone i nowe dowody - zapowiedziała.