- Mężczyzna porusza się po części technicznej mostu gdańskiego - mówi rp.pl Tomasz Oleszczuk, ze stołecznej policji. Wygląda na młodego człowieka, ma na sobie plecak. Wymachuje czymś co przypomina nóż. - Nie wiemy w jaki sposób się tam dostał i jaki ma zamiary - dodaje policjant.
Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji i pogotowie ratunkowe. Policjanci będą próbowali nawiązać z nim kontakt. - Wstrzymany został ruch pociągów na moście - dodaje Tomasz Oleszczuk. Straż pożarna proszona o pomoc przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych, ustawiła przy moście kontener oświetleniowy, dzięki któremu mężczyzna jest widoczny. W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z negocjatorami. Na miejscu pojawiły się również grupa wysokościowa i nurkowa, funkcjonariusze cały czas starają się ustalić motywy działania mężczyzny.
Utrudnienia komunikacyjne
Jak informują na stronie internetowej Koleje Mazowieckie "w związku z wstrzymaniem ruchu pociągów na moście gdańskim nastąpiło wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Warszawa ZOO - Warszawa Gdańska". Zorganizowana została komunikacja zastępcza na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska - Warszawa Praga według następujących zasad:
Na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia kursuje pociąg wahadłowy SKM Warszawa w którym honorowane są bilety Kolei Mazowieckich - KM.
Na odcinku Dworzec Gdański - Rondo Starzyńskiego w autobusach i tramwajach honorowane są bilety Kolei Mazowieckich - KM.
Na odcinku Dworzec Gdański - Pożarowa w tramwaju nr 1 honorowane są bilety Kolei Mazowieckich - KM. Ulicą Pożarową jest możliwość dojścia do przystanku Warszawa Praga (ok. 200 m).
Utrudnienia stają się coraz bardziej dotkliwe ze względu na popołudniowy szczyt komunikacyjny. Most niedostępny jest również dla ruchu pieszych.