Była to okazja, aby porozmawiać i z bliska obejrzeć amerykański sprzęt wojskowy, w tym transportery Stryker, pojazdy Humvee oraz pojazdy wspierające. W spotkaniu wzięli także udział polscy żołnierze z Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi i z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, którzy także zaprezentowali swój sprzęt.

Żołnierze z 3 Szwadronu 2 Pułku Kawalerii obecnie ćwiczą z polskimi żołnierzami z 12 Brygady Zmechanizowanej na poligonie w Drawsku Pomorskim.

22 lutego rozpoczął się „Rajd Rycerzy” – przez Polskę przejedzie około 30 pojazdów wojskowych armii amerykańskiej w trzech kolumnach w ramach operacji „Knightrider”. Amerykańscy żołnierze zatrzymają się na noc w Łasku, a także spotkają się z mieszkańcami Łodzi. 23 lutego wieczorem dojadą na poligon w Nowej Dębie, gdzie będą kontynuowali ćwiczenia z polską armią aż do 10 marca – wtedy wyruszą w drogę do Wędrzyna. Łącznie przejadą ponad 1300 kilometrów.

Celem „Rajdu Rycerzy” jest wykazanie swobody przemieszczania się wojsk NATO wewnątrz jego terytorium. Operacja „Knightrider” dowodzi zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw członkowskich NATO. Jest to kolejna faza ćwiczeń w ramach operacji Atlantic Resolve, rozpoczętej w kwietniu 2014 r. w celu zademonstrowania zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw NATO oraz zapewnienie pokoju i stabilizacji w regionie wobec nielegalnych działań Rosji na Ukrainie.

Amerykańscy żołnierze w ciągu ostatnich 12 miesięcy kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast - Białegostoku, Drawska Pomorskiego, Sandomierza, Rzeszowa i Torunia.