Śmierć de Vriesa potwierdziła policja stanowa New Jersey. Biznesmen miał 49 lat.

Samolot rozbił się w hrabstwie Sussex w stanie New Jersey tuż przed godziną 15:00 miejscowego czasu. W katastrofie zginęli De Vries i 54-letni Thomas P. Fischer. Dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy prowadzi Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Felix Kunze/Blue Origin

De Vries, dla którego latanie było wielką pasją, był współzałożycielem Medidata Solutions, najczęściej używanej platformy badań klinicznych na świecie. Oprogramowanie firmy wykorzystano przy ponad 25 tys. badań klinicznych z udziałem ponad siedmiu milionów pacjentów. Dassault Systèmes przejął firmę w 1999 roku za 5,8 miliarda dolarów.

- Nasze myśli i wsparcie kierujemy do rodziny Glena - powiedział w piątek rzecznik Dassault Systèmes. - Będziemy naprawdę tęsknić za Glenem, ale jego marzenia — które dzielimy — żyją dalej: będziemy dążyć do postępu w naukach przyrodniczych i opiece zdrowotnej z taką samą pasją jak on - dodał.

W zeszłym miesiącu de Vries spędził ponad 10 minut w kosmosie. Poleciał tam razem z aktorem Williamem Shatnerem, wiceprezes działu misji i operacji związanych z lotami w Blue Origin Audrey Powers oraz współzałożycielem Planet, firmy której celem jest wdrożenie globalnego systemu monitoringu Ziemi, Chrisem Boshuizenem.

Była to 18. misja rakiety News Shepard i jednocześnie drugi załogowy lot należącej do Jeffa Bezosa firmy Blue Origin. Rakieta wystartowała z kosmodromu Corn Ranch w Teksasie. Pasażerowie przez kilka minut doświadczyli stanu nieważkości. Załoga powróciła na Ziemię w kapsule na spadochronach.