W poniedziałek kard. Kazimierz Nycz w kościele sióstr Wizytek dziękował Bogu za lata kadencji byłej prezydent Warszawy. Pośród wiernych, którzy przybyli na mszę, poza samą Hanną Gronkiewicz-Waltz, byli także między innymi były prezydent RP Bronisław Komorowski i była premier Hanna Suchocka. 

 

 

Kardynała Kazimierza Nycza, który koncelebrował mszę wspomagali ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański i ks. Andrzej Gałka. 

Kardynał Nycz wielokrotnie zaznaczył, jak dobrą katoliczką jest Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz podkreślił wartość jej kadencji. - Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany - mówił. - Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz - podkreślił.

22 listopada odbyło się oficjalne przekazanie władzy nad Warszawą przez Hannę Gronkiewicz-Waltz w ręce Rafała Trzaskowskiego.