Dziś o godz. 16.00 polscy biskupi odprawią uroczystą mszę św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, w czasie której Słowo Boże wygłosi wieloletni osobisty papieski sekretarz kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski senior.

Archidiecezja Krakowska wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Instytutem Dialogu Międzykulturowego św. Jana Pawła II w Krakowie organizuje także jubileuszowy koncert.

W górnym kościele papieskiego sanktuarium na Białych Morzach dziś o godz. 19 wystąpią muzycy Vienna Morphing Orchestra pod dyrekcją Tomasza Wabnica oraz soliści Andreas Scholl (kontratenor), Sarah Traubel (sopran) oraz Ory Schneor (flet prosty). W programie koncertu zaplanowano m.in. utwory Mozarta, Bacha, Händla i Pergolesiego.

W poniedziałek, polscy biskupi pokłonią się Matce Bożej Płaczącej w kalwaryjskim sanktuarium Ojców Bernardynów i pobłogosławią aulę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

A o godz. 10 mszy św. w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach przewodniczył będzie abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

- Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza wiernych archidiecezji krakowskiej do udziału w tych wydarzeniach kończących obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego – zarówno uroczystych Eucharystiach w Krakowie i Wadowicach, jak i w jubileuszowym koncercie – podaje krakowska kuria.

Jak podaje krakowski magistrat od 1 lipca natomiast w kryptach Panteonu Narodowego w Krakowie czynna będzie wystawa„Paciorki modlitewne", nawiązująca do różańca – ulubionej modlitwy Karola Wojtyły.