Reklama

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o tym czy kard. Dziwisz ukrywał pedofilię

- Na pytanie czy kard. Stanisław Dziwisz ukrywał pedofilię może odpowiedzieć tylko niezależna komisja na szczeblu papieskim - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Aktualizacja: 12.11.2020 13:27 Publikacja: 12.11.2020 09:22

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o tym czy kard. Dziwisz ukrywał pedofilię

Foto: tv.rp.pl

arb

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zwrócił przy tym uwagę, że opublikowany 10 listopada watykański raport ws. kardynała Theodore'a McCarrick, wydalonego przez papieża Franciszka ze stanu duchownego w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne, "też wymienia postać kard. Dziwisza". - Nikt tutaj w Polsce nie jest władny to ocenić - dodał.

- W watykańskim raporcie rzeczą, która mnie bardzo zaskoczyła, jest to, że McCarrick który ubiegał się o urząd arcybiskupa w Waszyngtonie, pisze nie do papieża, nie do Kongregacji ds. Biskupów, nawet nie do nuncjusza papieskiego, ale do osobistego sekretarza Jana Pawła II i wykorzystuje taką ścieżkę bardzo nieformalną - zauważył ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kościół
Zmarł arcybiskup Józef Kowalczyk. „Ojciec chrzestny” polskiego Kościoła
Kościół
Nie żyje arcybiskup Józef Kowalczyk. Były prymas miał 86 lat
Kościół
Propozycja wypowiedzenia konkordatu wkrótce w Sejmie. Stoi za nią znany działacz
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Kościół
Kard. Konrad Krajewski o słowach „Polska dla Polaków”. „Jezus też był uchodźcą”
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama