W 2020 roku mogą paść istne rekordy, gdyż centra handlowe pozostają zamknięte, a aż 90 proc. odwiedzających e-sklepy chce zwiększyć aktywność zakupową w trakcie Black Friday. Oczywiście taka forma zakupów ma mnóstwo zalet, ale też rodzi pułapki. Jak uchronić się przed wyłudzeniem? Jak działają oszuści? Onet przedstawił najważniejsze informacje.

Według analiz 1,36 proc. wszystkich transakcji przeprowadzonych podczas Black Friday i 1 proc. transakcji dokonanych w trakcie Cyber Monday może być próbą oszustwa. To ogromna skala Straty klientów mogą być gigantyczne.

Na szczęście dzięki narzędziom – jak Alerty BIK – możemy zminimalizować ryzyko wyłudzeń.

Pandemia koronawirusa przełożyła się na procentowy wzrost zakupów online. Z badań grupy Domodi wynika, że tylko co dziesiąty polski internauta kupujący w sieci nie zwiększy w listopadzie swojej aktywności zakupowej. Prognozy pokazują, że szałowi zakupów nie zagrożą też nastroje związane z koronawirusem. Sprzedaż będzie na podobnym poziomie, ale ruch po prostu przeniesie się do sieci.

57 proc. z nas podczas Black Friday chce wydać 100–300 zł. Co piąty kupujący, który robi zakupy w sieci, liczy się z wydatkami na poziomie ponad 700 zł. Ale musimy pamiętać, że podczas zakupowego szaleństwa możemy wydać znacznie więcej, oszuści bowiem czekają na nasze błędy. A o ich popełnienie wcale nie jest trudno.

Czytaj więcej na onet.pl