Reklama

Tajwan zamierza kupić od USA broń, która sprawdziła się w wojnie na Ukrainie

Tajwan zamierza kupić zestawy NASAMS od USA, aby podnieść swój potencjał w zakresie obrony powietrznej, widząc jak dobrze te zestawy sprawdzą się na Ukrainie - oświadczył minister obrony Tajwanu, Chiu Kuo-cheng.

Publikacja: 18.07.2023 09:58

Zestaw NASAMS

Zestaw NASAMS

Foto: PAP/EPA

arb

Tajwan, uważany jest przez Chiny za zbuntowaną prowincję i integralną część Państwa Środka. Chiny nigdy nie wyrzekły się siły jako sposobu na przywrócenie suwerenności nad wyspą.

Presja militarna Chin na Tajwan rośnie

Pozostało jeszcze 89% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1357
Konflikty zbrojne
Łukaszenko zapewnia, że na Białorusi wciąż jest broń atomowa. Wspomina o Polsce
Konflikty zbrojne
Wołodymyr Zełenski ostrzega Europę: Władimir Putin może was zaatakować już teraz
Konflikty zbrojne
Axios: Dostawy amerykańskiej broni na Ukrainę wstrzymane w związku z paraliżem rządu w USA
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Konflikty zbrojne
Chiński lotniskowiec Fujian wszedł do służby. Te trzy elementy na pokładzie były „szczególnie widoczne”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama