Reklama

Wyciek dokumentów USA: Rosja "uważnie się im przyjrzy"

Zajęcie się działaniami żołnierza Gwardii Narodowej Sił Powietrznych, Jacka Teixeiry, który został zatrzymany w związku ze sprawą wycieków tajnych dokumentów Pentagonu, należą do prerogatyw amerykańskiego wywiadu, zadaniem Federacji Rosyjskiej jest przeanalizowanie dokumentów, które wyszły na światło dzienne - oświadczył rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Publikacja: 14.04.2023 13:08

Jack Teixeira - 21-latek, który ma stać za wyciekiem tajnych dokumentów USA

Jack Teixeira - 21-latek, który ma stać za wyciekiem tajnych dokumentów USA

Foto: AFP

arb

Pieskow mówił, że działania Teixeiry są "raczej powodem do niepokoju dla amerykańskich służb specjalnych". - Przedmiotem naszej troski jest przeanalizowanie tych danych, jest kwestia ich wiarygodności, ale zbadamy je dokładnie - powiedział.

Rzecznik Kremla dodał, że badanie opublikowanych dokumentów jest "raczej prerogatywą rosyjskich służb specjalnych".

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Ukraińcy atakują, w Rosji zaczyna brakować benzyny
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1282
Konflikty zbrojne
Moskwa atakuje Kijów i deklaruje zainteresowanie rozmowami pokojowymi
Konflikty zbrojne
Decyzja niepopularna, ale konieczna? Niemcy myślą o wysłaniu swoich wojsk na Ukrainę
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1281
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama