Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 394

Dmitrij Miedwiediew, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, odczytał jeden z telegramów Stalina na posiedzeniu grupy roboczej Rosyjskiej Komisji Wojskowo-Przemysłowej ds. kontroli produkcji broni, sprzętu wojskowego, specjalnego i uzbrojenia - pisze reżimowa agencja TASS.

 - Trzeba sięgać do wszelkich doświadczeń. To był bardzo trudny czas, była Wielka Wojna Ojczyźniana. Dlatego jest to oczywiście bezcenne doświadczenie  – powiedział Pieskow, odpowiadając w piątek na pytanie dziennikarzy o to, jak  Kreml zamierza odwołać się do doświadczeń Stalina.

23 marca Miedwiediew zażądał od przemysłu obronnego nadrobienia niewykonanych planów  i odczytał dyrektorom przedsiębiorstw, jako przykład, telegram Józefa Stalina z 1941 r. 

"Proszę o uczciwe i terminowe wykonanie zamówień na dostawę kadłubów czołgów w Czelabińskiej Fabryce Traktorów. Teraz proszę i mam nadzieję, że wypełnicie swój obowiązek wobec Ojczyzny. Za kilka dni, jeśli okaże się, że lekceważycie swoje obowiązki wobec Ojczyzny, zacznę was miażdżyć jako przestępców, którzy lekceważą honor i interesy swojej Ojczyzny. Nie można tolerować tego, że nasze wojska będą cierpieć na froncie z powodu braku czołgów, podczas gdy wy na tyłach będziecie się bezczynnie obijać" - brzmiał cytowany przez Miedwiediewa telegram Stalina. .