Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 388

W miniony piątek Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji.

Putin i rzeczniczka praw dziecka Maria Lwowa-Biełowa, na którą także wydany jest nakaz, mają być odpowiedzialni za bezprawną deportację z okupowanych terenów i przetrzymywanie tysięcy ukraińskich dzieci na terytorium Rosji.

Czytaj więcej

Jest nakaz aresztowania Władimira Putina. Wydał go Międzynarodowy Trybunał Karny

"Okazuje się, że mieszkańcy Donbasu, w tym dzieci, mieli zginąć pod bombami Sił Zbrojnych Ukrainy iw żadnym wypadku nie powinni opuszczać stref zagrożenia. To nie jest moje stwierdzenie, tak uważa Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. A ratowanie dzieci z Donbasu jest przez nich klasyfikowane jako deportacja" - napisał Kadyrow.

Czeczeński polityk dodał, że według "absurdalnych" poglądów MTK "bombardowanie dzieci nie jest przestępstwem, ale ratowanie ich to deportacja".

Kadyrow stwierdził, że to właśnie z powodu tych "uratowanych" dzieci, "towarzysze pasożyty" z Hagi powinni nominować Putina do Pokojowej Nagrody Nobla", zwłaszcza że "cała UE nie była w stanie po ludzku przyjąć ukraińskich uchodźców".

"Wyznawca" Putina zarzuca MTK brak niezależności i wykonywanie w pośpiechu poleceń "zamorskiego pana".

"Cała ta pompatyczna demokracja i liberalizm to kłamstwo i cyrkowe błazeństwo. UE, NATO, ONZ i inne podobne organizacje i stowarzyszenia od dawna pokazują, że nie są niezależne i bezstronne", a według Czeczena mają być marionetkami sterowanymi ręką Zachodu.

Na koniec Kadyrow wezwał " normalnych obywateli Europy" do obalenia marionetkowych reżimów.

"Budujcie nowe państwa z czystymi doktrynami, bez żadnych wypaczeń, mniejszości, odchyleń od ambicji innych ludzi, w których Rosja jest Waszym przyjacielem, a nie wrogiem. Więc nie musisz się jej bać. Do tego czasu bójcie się" - kończy tyradę Kadyrow.