Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.07.2025 10:51 Publikacja: 14.03.2023 23:18
Zsolt Semjen (z lewej) i Viktor Orban
Foto: PAP/EPA, Zoltan Mathe
W liście opublikowanym we wtorek przez węgierski serwis informacyjny hvg.hu wicepremier Zsolt Semjen poprosił o przełożenie o tydzień zaplanowanej na 20 marca sesji parlamentarnej, podczas której posłowie mieli głosować w sprawie przystąpienia Szwecji i Finlandii do Paktu Północnoatlantyckiego.
Jako przyczynę opóźnienia Semjen podał trwające negocjacje Węgier z władzą wykonawczą Unii Europejskiej w sprawie naruszeń przez Budapeszt wymogów UE w zakresie praworządności.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Decyzję o wstrzymaniu dostaw broni dla walczącej Ukrainy miał jednostronnie podjąć Pete Hegseth, mimo analizy ar...
W nocy z czwartku na piątek – w wyniku zmasowanych rosyjskich ataków powietrznych na Kijów – rannych zostało pon...
W 1225. dniu pełnoskalowej wojny Ukraina odpiera rosyjskie ataki i zadaje ciosy na zapleczu wroga, mimo że USA w...
Przed planowanymi rozmowami na temat propozycji rozejmu popieranej przez Waszyngton, zarówno Hamas, jak i Izrael...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas