Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 335

„Są media, które celowo wyszukują negatywne informacje o ochotnikach, w tym byłych więźniach, publikują takie materiały, które przedstawiają obrońców Rosji – ludzi, którzy oddają za nas życie – w złym świetle, oczerniając ich jako złoczyńców i przestępców" – napisał Jewgienij Prigożyn w liście do przewodniczącego rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina

Czytaj więcej

Grupa Wagnera stała się podmiotem prawnym w Rosji

Prigożyn napisał, że należy zakazać publikacji „o charakterze negatywnym i wszelkiej krytyki uczestników specjalnej operacji wojskowej, a także informacji o popełnionych przez nich  przestępstwach”.

„Proszę o pilne podjęcie działań w celu wprowadzenia do Kodeksu karnego artykułu 280.5 „O dyskredytowaniu uczestników działań wojennych, ochotników, w tym byłych skazanych” – dodał.

Prigożyn oświadczył, że bojownicy Wagnera „odważnie i honorowo wypełniają swój obowiązek wobec Ojczyzny, skutecznie realizując zadania wojskowe, zapewniając bezpieczeństwo państwa i ponosząc straty bojowe”.

Założyciel Grupy Wagnera poruszył także kwestię liczby mediów i blogerów, „którzy otwarcie dyskredytują wolontariuszy”. „Takie praktyki muszą zostać poważnie stłumione, aby skonsolidować nasze społeczeństwo w konfrontacji z zewnętrznymi zagrożeniami Rosji” – napisał.