Strzały na granicy Afganistanu z Pakistanem. Są ofiary

Sześciu pakistańskich cywilów i jeden afgański żołnierz zginęli w niedzielę w czasie wymiany ognia na granicy Pakistanu z Afganistanem - podaje Reuters, powołując się na informacje przekazywane przez obie strony.

Publikacja: 12.12.2022 05:33

Pakistańczycy zgromadzeni wokół płonącej ciężarówki po ostrzale przeprowadzonym przez afgańską armię

Pakistańczycy zgromadzeni wokół płonącej ciężarówki po ostrzale przeprowadzonym przez afgańską armię

Foto: AFP

Pakistańska armia oskarża siły chroniące afgańskiej granicy o otwarcie "niesprowokowanego i zmasowanego ognia z broni ciężkiej, w tym z artylerii i moździerzy do cywilów" na przejściu granicznym Chaman, które łączy afgańską prowincję Kandahar z pakistańskim Beludżystanem.

Strona pakistańska podaje, że w wyniku ostrzału zginęło sześciu cywilów, a 17 kolejnych zostało rannych. Jak podaje pakistańskie Ministerstwo Obrony w związku z ostrzałem ze strony afgańskiej armii pakistańscy żołnierze odpowiedzieli ogniem.

Tymczasem strona afgańska informuje, że do starcia doszło po tym, jak pakistańska armia zażądała od Afgańczyków wstrzymania prac nad budową nowego posterunku granicznego po afgańskiej stronie granicy.

Rzecznik policji z Kandaharu, Hafiz Saber poinformował, że w wyniku ostrzału prowadzonego przez Pakistańczyków, zginął jeden afgański żołnierz, a dziesięć innych osób, w tym troje cywilów, zostało rannych.

Czytaj więcej

Afganistan: Kto kontroluje przejście graniczne z Pakistanem?

Przedstawiciel władz Kandaharu, Noor Ahmad, w rozmowie z agencją Reutera poinformował, że sytuacja wróciła do normy po spotkaniu delegacji afgańskiej i pakistańskiej.

Przez pewien czas przejście graniczne Chaman pozostawało zamknięte. Podobny incydent miał już miejsce w ubiegłym miesiącu - wtedy przejście graniczne Chaman było zamknięte przez kilka dni.

Konflikty zbrojne
Tak zmasowanego ataku dronów na Kijów jeszcze nie było
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 458
Konflikty zbrojne
Wiceszef rosyjskiego MSZ precyzuje warunki "sprawiedliwego i trwałego pokoju"
Konflikty zbrojne
Węgry zyskały sojusznika. Ateny i Budapeszt blokują sankcje wobec Rosji
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Ukraińcy rozpoczynają szkolenia na czołgach Abrams
Konflikty zbrojne
Tajemnicza eksplozja w obwodzie pskowskim. Rosjanie mówią o użyciu dronów