Reklama

Okupacyjne władze Chersonia nakazują cywilom ewakuację

Rosyjskie władze okupacyjne obwodu chersońskiego nakazały cywilom natychmiastowe opuszczenie Chersonia ze względu na napiętą sytuację na froncie, ostrzał i możliwe „ataki terrorystyczne”.

Publikacja: 22.10.2022 17:09

Elektrownia wodna w Kachowce

Elektrownia wodna w Kachowce

Foto: AFP

amk

20 października prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że ​​Rosja planuje wysadzić tamę w okupowanej przez Rosję elektrowni wodnej Kachowka w obwodzie chersońskim w ramach operacji fałszywej flagi i obwini za to Ukrainę.

Podobne przypuszczenia wysnuł amerykański Instytut Studiów nad Wojną. ISW w raporcie stwierdził, że Rosja prawdopodobnie „ustanowi warunki dla sił rosyjskich, aby zniszczyły tamę, a następnie obwini Ukrainę, wykorzystując powstałe powodzie do osłony własnego odwrotu dalej na południe do obwodu chersońskiego”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Analityk wojskowy: Rosjanie osiągają dziś sukcesy na froncie tylko dzięki słabości Ukraińców
Konflikty zbrojne
„Wielki postęp ws. Rosji”. Donald Trump opublikował nowy komunikat
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1271
Konflikty zbrojne
Protesty w Izraelu. Ludzie z żółtymi transparentami przed domem Beniamina Netanjahu
Konflikty zbrojne
Wiadomo, czego Rosja chce od Ukrainy. „Znaczne tereny, których nie zdołała podbić”
Reklama
Reklama