Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 198

Od 29 sierpnia Ukraina prowadzi działania kontrofensywne na południu. W środę pojawiła się informacja, ze ukraińskie oddziały osiągnęły pewien sukces w czasie niespodziewanej kontrofensywy w rejonie Izium, gdzie mieli wkroczyć na głębokość ok. 20 km w głąb terytorium kontrolowanego przez Rosjan.

Czytaj więcej

Ukraińcy wciąż w natarciu

- Nie chciałbym psuć humorów, ale oczywiście za dobrymi informacjami, w pewnej części, nie muszą iść dobre informacje co do całego obrazka, smutnego obrazka, który zafundowała Rosja. Nie jestem dzisiaj optymistą, że to jest duża zmiana w tej sytuacji wojennej - odparł Müller pytany o te doniesienia.

Czytaj więcej

Zełenski: Od 1 września wyzwoliliśmy tysiąc kilometrów kwadratowych

Rzecznik rządu potwierdził jednocześnie, że w piątek z wizytą w Kijowie przebywać będzie premier, Mateusz Morawiecki.

- Na tyle, na ile mogę ogólnikowo powiedzieć, pan premier Mateusz Morawiecki udał się dziś do Kijowa. Tam będzie cykl kilku spotkań. Ważne rzeczy, które będziemy omawiać mają związek z sytuacją geopolityczną, bezpieczeństwem energetycznym - odpowiedział pytany o tę wizytę.

Premier Mateusz Morawiecki udał się dziś do Kijowa

- Dziś diametralnie zmieniających rzeczywistość rzeczy nie będzie, ale takie gesty zawsze są sygnałem politycznym wobec Kremla. Będziemy wspierać Ukrainę w tej trudnej sytuacji, ponieważ Rosja łamie wszystkie standardy międzynarodowe, a obrona Ukrainy to także obrona naszego bezpieczeństwa - dodał.