Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 198

- Łącznie ponad tysiąc kilometrów kwadratowych naszego terytorium zostało wyzwolonych od 1 września - poinformował Zełenski.

- Jestem wdzięczny każdemu, kto sprawił, że było to możliwe. Jestem wdzięczny armii, wywiadowi i służbom specjalnym za każdą ukraińską flagę, która została wciągnięta na maszt w ostatnich dniach - podkreślił ukraiński prezydent.

Czytaj więcej

Think tank z USA: Udana ukraińska kontrofensywa na północny-zachód od Izium

Zełenski zapowiedział, że Siły Zbrojne i cały sektor odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju będzie otrzymywał "wszystkie niezbędne zasoby, niezbędne materiały, a także wsparcie polityczne, dyplomatyczne, informacyjne oraz wsparcie innymi środkami, by skutecznie bronić Ukrainy i wypierać okupantów".

- Cała aktywność państwa jest skupiona na potrzebach frontu i ochrony naszych obywateli - podkreślił ukraiński prezydent.

- Jestem wdzięczny ukraińskim wojownikom i tym, którzy walczą o wolność naszego narodu - zarówno na południu, jak i na wschodzie, tym, którzy biorą udział w bitwach na froncie i tym, którzy przyczyniają się do naszego zwycięstwa odpowiednimi działaniami na tyłach wroga - mówił Zełenski.

- Wyzwolenie naszej ziemi jest zasługą wszystkich, którzy wyraźnie i na czas realizują nasz plan obronny - dodał.

Zełenski wyraził wdzięczność żołnierzom 115 Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej podległej Dowództwu Operacyjnemu "Północ", która "wyróżniła się odwagą i wynikami osiągniętymi w czasie bitew w lutym i marcu, gdy zatrzymała postępy wroga i która nadal broni (Ukrainy) na kierunku północnym)". Zełenski podziękował też 117 Samodzielnej Brygadzie Obrony Terytorialnej broniącej się na odcinku Sudża - Sumy i 1. Brygadzie Pancernej.