Reklama
Rozwiń

Eksplozje w rosyjskiej bazie na Krymie. Uszkodzone zostały tory kolejowe

Odcinek torów kolejowych, w rejonie miasta Dżankoj na okupowanym Krymie, został uszkodzony w wyniku eksplozji amunicji w jednostce wojskowej w wiosce Azowskie - poinformował Oleg Kriuczkow, doradca gubernatora okupowanego przez Rosję od 2014 roku półwyspu.

Publikacja: 16.08.2022 10:41

Słupy dymu nad rosyjską bazą na Krymie

Słupy dymu nad rosyjską bazą na Krymie

Foto: Twitter

arb

"W wyniku rozrzutu amunicji, odcinek torów, w pobliżu miasta Dżankoj, został lekko uszkodzony. Prace nad naprawą trwają. Będziemy informować o wznowieniu ruchu kolejowego" - napisał Kriuczkow na swoim kanale w serwisie Telegram.

Wcześniej władze okupowanego Krymu poinformowały, że na terenie rosyjskiej jednostki wojskowej na Krymie doszło do eksplozji amunicji w wyniku pożaru. W związku z detonacją rannych zostało dwóch cywilów, Władze ewakuowały cywilów mieszkających w promieniu 5 km od bazy, w której doszło do eksplozji. Ewakuowanych zostało 2 tys. osób.  

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Kto podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw broni na Ukrainę? Była jednostronna
Konflikty zbrojne
Zmasowany atak Rosji na Kijów. Duże zniszczenia i ranni
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1226
Konflikty zbrojne
Przed rozmowami o rozejmie Netanjahu stawia sprawę jasno. Nie ma miejsca w Gazie dla Hamasu
Konflikty zbrojne
Rosja straciła kolejnego generała. Zginął zastępca dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej