Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 168

Gubernator obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko napisał w mediach społecznościowych, że noc w regionie była tragiczna. Poinformował, że w rejonie nikopolskim wojska rosyjskie przeprowadziły ostrzał z wyrzutni Grad. "Wróg skierował 80 rakiet na tereny mieszkalne. Celowo i podstępnie uderzył, gdy ludzie spali w swych domach" - oświadczył.

Według Rezniczenki, ostrzelane zostały dwie miejscowości. Początkowo gubernator informował, że w mieście Marganiec zginęło 10 osób, a 11 zostało rannych; dziesięć osób przebywało w szpitalu, stan siedmiu był poważny. W późniejszym wpisie Rezniczenko przekazał, że dwie kolejne osoby zmarły w wyniku odniesionych obrażeń, a liczba śmiertelnych ofiar ataku wzrosła do 12.

Z informacji podanych przez gubernatora wynika, że w Margańcu uszkodzonych zostało ponad 20 bloków, centrum kultury, dwie szkoły i budynek Urzędu Miejskiego. Uszkodzona została też linia przesyłowa, kilka tysięcy odbiorców pozostało bez prądu.

Czytaj więcej

Brytyjski wywiad: W Donbasie Rosjanie zdobywają średnio 100 metrów dziennie

Gubernator podał również, że Rosjanie ostrzelali miejscowość na terenie hromady Myriwsk, w wyniku czego jeden dom został zniszczony, a jedenaście - uszkodzonych. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne - przekazał Rezniczenko.