Jak dowiadujemy się z raportu ukraińska armia, w ciągu doby, "wyeliminowała 44 rosyjskich okupantów i zniszczyła dwie haubice kalibru 152 mm (Msta-B i 2S5 Hiacynt), a także pewną liczbę pojazdów opancerzonych i innych pojazdów".

"Ukraińscy partyzanci kontynuują opór na tymczasowo okupowanych terenach. W ten sposób utrudniają aktywność rosyjskich 'władz' okupacyjnych w obwodzie chersońskim" - podkreśla Dowództwo Operacyjne "Południe".

Czytaj więcej

Rosja chwali się użyciem ciężkich miotaczy ognia na Ukrainie

Z raportu dowiadujemy się też, że na południowym odcinku frontu na Ukrainie Rosjanie koncentrują się na działaniach obronnych i prowadzeniu ognia przeciwbateryjnego. "Rosjanie nie podejmują działań zaczepnych i nie tworzą grup uderzeniowych. Na kierunku mikołajowskim Rosjanie rozmieścili jednostki artylerii, by zapewnić wsparcie ogniowe swoim oddziałom" - głosi raport.

Dowództwo Operacyjne "Południe" podaje też, że na Morzu Czarnym znajduje się obecnie zgrupowanie rosyjskich okrętów złożone z czterech okrętów wyposażonych w pociski manewrujące i trzech dużych okrętów desantowych.