Członkini Pussy Riot: To Rosja potrzebuje denazyfikacji

To Rosja, nie Ukraina potrzebuje denazyfikacji - mówiła w rozmowie z agencją Reutera Maria Aliochina, członkini antykremlowskiego zespołu punkowego Pussy Riot, która zdołała uciec w tym tygodniu z Rosji przebrana za kuriera dostarczającego posiłki.

Publikacja: 13.05.2022 05:07

Maria Aliochina

Maria Aliochina

Foto: AFP

arb

W czasie próby przed koncertem w Berlinie, Aliochina mówiła, że Rosjanie muszą zacząć dokładnie przemyśleć wojnę, jaką Rosja prowadzi na Ukrainie.

- Nie wiem jaka będzie ich końcowa refleksja, ale bez tego, kraj nie ma prawa, by istnieć - jak Niemcy po II wojnie światowej. To w Rosji powinna zajść denazyfikacja, nie na Ukrainie - mówiła Aliochina w rozmowie z dziennikarzami Reuters Television.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Konflikty zbrojne
Czy USA zaatakują Iran? Donald Trump daje sobie dwa tygodnie na odpowiedź
Konflikty zbrojne
„Ten człowiek nie powinien dłużej istnieć”. Izraelski minister zapowiedział, że odpowiedzialność poniesie ajatollah Chamenei
Konflikty zbrojne
Atak Izraela na ośrodek nuklearny w Araku, Iran odpowiedział uderzeniem na szpital. Oczy zwrócone na Donalda Trumpa
Konflikty zbrojne
Władimir Putin ostrzega Niemcy. Nie chce wsparcia Berlina dla Ukrainy
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Konflikty zbrojne
Donald Trump rozważa możliwy atak USA na Iran. Ruchowi MAGA się to nie podoba