Reklama
Rozwiń
Reklama

UE przeznaczy dodatkowe 500 mln euro na pomoc dla ukraińskiej armii

Unia Europejska zatwierdziła przeznaczenie dodatkowych 500 mln euro na sprzęt wojskowy dla Sił Zbrojnych Ukrainy - wynika z komunikatu opublikowanego przez Radę Europejską.

Publikacja: 14.04.2022 05:04

Josep Borrell

Josep Borrell

Foto: AFP

arb

- Następne tygodnie będą decydujące. Rosja przygotowuje ofensywę na wschodzie Ukrainy. Jest kluczowe, abyśmy kontynuowali i zwiększali wsparcie wojskowe dla Ukrainy broniącej swojego terytorium i swoich mieszkańców i przeciwdziałali dalszemu cierpieniu - powiedział wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, Josep Borrell.

Zwiększenie środków na pomoc wojskową dla Ukrainy o 500 mln euro oznacza, że wartość unijnej pomocy wojskowej dla walczącej z Rosją Ukrainy wzrośnie do 1,5 mld euro - czytamy w komunikacie RE.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna na Ukrainie i amerykański plan pokojowy. Wkrótce kluczowe rozmowy
Konflikty zbrojne
Europa oburzona planem Trumpa. Prezydent USA: Nie podoba się? Niech walczą dalej
Konflikty zbrojne
Unia Europejska nic nie wie o planie Trumpa? „Nic o Ukrainie bez Ukrainy”
Konflikty zbrojne
Nieoficjalnie: USA chcą, by Ukraina zgodziła się na plan pokojowy do czwartku
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Konflikty zbrojne
Wołodymyr Zełenski gotów do „uczciwej pracy” nad planem pokojowym. Są znane jego nowe szczegóły
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama